Audi populairst onder jongeren
De jongste generatie heeft echter toch nog liever een Audi dan een Volkswagen: het merk uit Ingolstadt is met afstand de favoriet (ruim 14%), gevolgd door Volkswagen en BMW. Waar de oudere generatie kiest voor bewezen betrouwbaarheid, geeft de jeugd toch de voorkeur aan een sportievere uitstraling. Desondanks scoort óók het degelijke Volvo het hoogst in de jongste doelgroep.
En hoewel Toyota en Volkswagen zowel bij mannen als vrouwen bovenaan staan (en Audi in beide gevallen op plek vier) zijn ook hier verschillen. Bij mannen komt BMW op plek drie, terwijl vrouwen vaker voor Opel of Peugeot gaan.
Ook de gezinssituatie speelt een opvallende rol in onze merkvoorkeur:
Peugeot is de grote favoriet onder alleenstaande ouders: ruim 12% kiest voor dit merk.
Gezinnen met kinderen kiezen opvallend vaak voor Mercedes of Ford.
Tesla vindt vooral zijn weg naar gezinnen met kinderen, terwijl de 70-plusser het merk nog even links laat liggen. Zij kiezen juist vaak voor Citroën of Renault.
Handbak blijft het populairst
Hoewel we steeds vaker overstappen op moderne auto's, blijven we het liefst toch zelf schakelen, zo wijst ons onderzoek uit. Ruim vier op de tien ondervraagden heeft het liefst een handbak, terwijl een derde de voorkeur geeft aan een automaat. Vooral veertigers schakelen het liefst zelf.
En opmerkelijk: hoewel een schakelbak vaak wordt gelinkt aan sportief rijden - wat in de regel toch meer een mannending is - zijn het juist vrouwen die een sterkere voorkeur voor een handbak hebben.